تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی

شناسایی انواع چرم

تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی

گاهی چرم طبیعی و تشخیص آن از چرم مصنوعی برایمصرف کنندگانی که در این زمینه آگاهی چندانی ندارند، کاری دشوار است. اگرچه قیمت چرم طبیعی از چرم مصنوعی بسیار گران تراست اما چه بسا که برخی فروشندگان از این مسئله سوء استفاده کرده و چرم مصنوعی را به قیمت چرم طبیعی بفروشند. باکس اینجا سعی کرده در این مقاله به بیان تمامی راهکارهایی که برای شناخت چرم طبیعی از چرم مصنوعی وجود دارد بپردازد.

بوی چرم
چرم طبیعی دارای بوی خاصی هست که محصولات اصلی از طریق این بو قابل شناسایی هستند. اما باید توجه کرد که احتمال ساخت عطرهای مصنوعی برای بودار کردن چرم های مصنوعی وجود دارد .

بوی چرم طبیعی
بوی چرم طبیعی


قیمت چرم
تفاوت قیمت چرم طبیعی با چرم مصنوعی بسیار هست اما بازهم ممکن است افراد سودجو چرم های مصنوعی را به قیمت چرم های طبیعی به فروش برسانند. هنگام خرید محصولات گرانقیمت چرمی باید به خوبی محصول را برانداز کرد تا از عیب های احتمالی و اصل بودن محصول مطلع شد.

قیمت چرم طبیعی
قیمت چرم طبیعی

جنس پشت چرم
هنگام خرید به درزهای دوخت دقت کنید، پشت چرم مصنوعی پرز دار است، در حالی که پشت پارچه های مصنوعی به صورت شبکه ای با نخ دوخته شده است، پس اگر در پشت چرم نخ دیدیدمطمِن باشید که چرم مصنوعی هست.

پشت چرم طبیعی
جنس پشت چرم طبیعی

ضخامت ناهمگن
زمانی که به قسمت ‌های مختلف چرم را لمس میکنید متوجه میشوید که قسمتی ضخیم و قسمتی نازک است. چون قسمت ‌های مختلف پوست دام ضخامت‌ های متفاوتی دارد. در حالی که چرم مصنوعی به دلیل اینکه با دستگاه درست می‌ شود، کاملا یکدست است .

ضخامت-چرم-طبیعی
ضخامت چرم طبیعی

انعکاس نور
چرم طبیعی را زمانی که زیر نور بگیرید نور را یکدست منعکس نخواهد کرد و بعضی قسمت های آن مات و بعضی قسمت ها براق به نظر می ‌رسد .

انعکاس نور در چرم طبیعی
انعکاس نور چرم طبیعی

بافت و طرح روی چرم
اگر به بافت و طرح روی چرم دقت کنید متوجه خواهید شد که دارای طرح های تکراری نیست و هر قسمت آن طرح منحصر بفردی دارد در حالی که چرم های مصنوعی طرح های تکراری و قابل دنبال کردن دارند.

بافت و طرح چرم طبیعی
بافت و طرح چرم طبیعی

تست شعله
چرم مصنوعی زمانی که مقابل شعله آتش قرار میگیرد به سادگی تغییر شکل نداده و آتش نمی گیرد و اگر شعله را تا مرحله سوختن پوست ادامه دهید بویی نظیر سوختن مو می دهد. لازم به ذکر است که چرم مصنوعی چون از پلاستیک تهیه شده است، در معرض حرارت به سرعت جمع شده، تغییر شکل می‌دهد و می سوزد.

تست شعله چرم طبیعی
مقاومت چرم طبیعی

نادیده گرفتن رنگ، حتی چرم های رنگی نیز ممکن است طبیعی باشند
یک جعبه چرم با رنگ صورتی روشن ممکن است طبیعی به نظر نرسد ولی این بدان معنی نیست که از چرم طبیعی ساخته نشده است. رنگ ها قابل افزوده شدن به هردو چرم طبیعی و مصنوعی می باشند.

رنگ بندی چرم طبیعی
رنگ بندی چرم طبیعی
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها